Embedded HW ETP48300-C9A1 Telecom Power System
Beijing Ding Ding Future Technology Co.Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Huawei
Model Number : ETP48300-C9A1
Certification : CE UL
MOQ : 1
Payment Terms : L/C,T/T,Western Union
Supply Ability : 1000 pcs per month
Delivery Time : 5-10 days
Packaging Details : cartons
Type : DC/AC Inverters
AC Input Voltage : 85VAC-300VAC
Input Frequency : 50Hz/60Hz
Output Voltage : 53.5V
Dimensions : 397.3mm* 482mm* 350mm
Weight : 30KG
Contact Now
HW ETP48300 is a -48V embedded communication power supply system, which is mainly suitable for wireless base station, access network, transmission network, enterprise communication network and other fields as communication power supply. ETP48300 output voltage: DC-48V, output current: 300A, maximum output power: 18000W. With 9U high design, it is suitable for various installation methods such as 19-inch rack or embedded cabinet installation.